Aktuality · Proběhlo...

Hry intuitivní pedagogiky s Petrem Živým v Tišnově

O čem to bude?
Skákání, běhání, tleskání, nahánění...hravost, spontánost, přirozenost, propojování myšlení, cítění a pohybu v hravém proudu a to všechno spolu s otstatními.


Pro koho?

Pro všechny, kteří chtějí lépe chápat svět dětí a být s nimi ve vzájemném, lidském a tvořivém vztahu. :)
Pro všechny, kteří chtějí vypnout hlavu a zapnout proud :)


neděle 3.11.2013 od 9:00 - 17:00
RC Studánka, Riegrova 318, Tišnov 666 01
cena: 700,- (do konce října)
od listopadu a na místě: 750,-

Na semináři je omezený počet míst, je nutné si je rezervovat předem.

Závazné přihlášky přijímá koordinátorka lesního klubu Veronika Juříková: lesniklub@tisnovsko.eu, tel. 739 565 901.

...
text k pojmu intuitivní pedagogika přímo ze stránek Petra Živého

Zakladateľom školy Solvik (Järna, Švédsko), ktorá pracuje už vyše 30 rokov na základoch tzv. intuitívnej pedagogiky, je Pär Ahlbom, dnes už 75-ročný skladateľ, hudobník, učiteľ a novátor v oblasti pedagogiky. Škola Solvik bola založená po niekoľkých rokoch "hrania sa" skupiny (vtedy) mladých nadšených ľudí, rozhodnutých pochopiť detský svet. Bola založená a funguje v snahe o beznátlakovú komunikáciu.

Snaha Pära Ahlboma a jeho kolegov v Solvik škole je - pokiaľ to viem správne rozoznať - zameraná dôsledne až nekompromisne na to, aby sa deti stali človekom, ktorý je vnútorne slobodný, nezlomený, vie utvárať samostatne svoj život, vie čo chce, a vie to rozoznať od toho, čo chcú od neho iní alebo celá spoločnosť.


Na to však, aby to deti dokázali, musia byť vo svojom raste sprevádzané a obklopené dospelými, ktorí to dokážu - ktorí takí sú. Preto požiadavka na učiteľa v Solvik škole je - byť sám sebou. Stále znova byť ochotný učiť sa to. A hlavne - byť naozaj rád s tými deťmi. 

Od takého človeka potom deti dúškami nasávajú všetko, čo má vo svojej duši rád... (t.j. to, čo sa v bežných školách volá obsah vyučovania a často sa to nespája so vzťahom učiteľa k tomu, čo vyučuje...) Deti sa totiž učia stávať sa podobnými učiteľovi - oni sa neučia zo slov, ale z činov učiteľa...

více na http://www.zdravaludskost.estranky.sk/clanky/intuped.html

 

nebo můžete vyplnit PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ